Fizykoterapia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów fizykoterapeutycznych.

Dzięki indywidualnemu podejściu do Klienta i profesjonalnym sprzętom nasze zabiegi są skuteczne i umożliwiają szybszy powrót do pełni sił. Nasz odpowiednio wyszkolony i doświadczony zespół specjalistów daje pewność, że jest się w dobrych rękach.
Oferujemy między innymi: zabiegi ultradźwiękami, krioterapię czy jonofrezę.

Zabieg elektroleczniczy polegający na przepływie prądu stałego. W zależności od jednostki chorobowej pacjenta oraz parametrów zabiegu prądy galwaniczne wykazują działanie przeciwbólowe, kojące i uspokajające lub działają pobudzająco, wywołując silne przekrwienie w tkankach. Zabieg wykorzystywany jest m.in. w przypadkach nerwobólu, przewlekłych zapaleniach nerwów, chorobach zwyrodnieniowych stawów, utrudnionym zroście kostnym oraz zaburzeniach krążenia obwodowego.

Jest to rodzaj zabiegu, w którym prąd galwaniczny wykorzystywany jest do wprowadzania jonów leków w wybraną okolicę ciała. W zależności od wybranej substancji leczniczej jonoforeza stosowana jest m.in. w leczeniu przykurczów, blizn, stanów pourazowych, zapaleń tkanek miękkich oraz zespołów bólowych stawów.

Zabieg elektroleczniczy wykorzystujący sześć rodzajów prądu. W zależności od żądanego efektu terapeutycznego prądy diadynamiczne wykazują działanie przeciwbólowe lub przekrwienne i odżywcze. Stosowane są także w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz jako elektrostymulacja w przypadkach niedowładów.

Prądy Traberta

Przezskórna stymulacja elektryczna jest jedną z najczęściej stosowanych metod elektroleczniczych. Zastosowane prądy impulsowe małej częstotliwości wskazane są przede wszystkim w terapii bólu ostrego i przewlekłego.

Prądy interferencyjne (prądy Nemeca)

Podczas swojego przepływu prąd Träberta powoduje drżenie mięśni i wibracje, zmniejszając ich napięcie, co dodatkowo zwiększa efekt przeciwbólowy. Do wskazań zabiegu zalicza się m.in. nerwobóle, mięśniobóle, zmiany zwyrodnieniowe stawów, stany pourazowe oraz zaburzenia krążenia obwodowego.

Prądy Traberta

Są to prądy sinusoidalnie zmienne średniej częstotliwości. Zabiegi z wykorzystaniem prądu interferencyjnego działają na zasadzie nakładania się dwóch lub więcej fal, prowadząc do wzmocnienia fali wypadkowej. Terapia wykorzystywana jest przede wszystkim w zespołach bólowych narządu ruchu, zaburzeniach krążenia obwodowego, nietrzymaniu moczu oraz zaparciach.

Prądy interferencyjne (prądy Nemeca)

Ultradźwięki – terapia ultradźwiękami polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej w celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniem ciepła i czynnika mechanicznego.

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu określonego leku do ustroju za pomocą ultradźwięków. Działanie terapeutyczne uzależnione jest od zastosowanej substancji leczniczej, która dzięki fali ultradźwiękowej zostaje głębiej i szybciej wprowadzona do tkanek.

Jest aparatem emitującym promieniowanie podczerwone (IR), którego zasadniczą cechą są właściwości cieplne. Promienie wnikają w głąb tkanek na głębokość około 30 mm. W zależności od zastosowanego filtra zabieg wykazuje działanie przeciwbólowe, uspokajające, ale również przyspiesza resorpcję wysięków w uszkodzeniach skóry i źle gojących się ranach.

Lampa Sollux

Laser to wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania. Zaletą laseroterapii jest fakt, iż może być ona wykonywana zarówno w stanie ostrym, podostrym, jak i przewlekłym choroby. Do działań terapeutycznych zabiegu zaliczamy m.in. wzrost syntezy DNA, zwiększenie potencjału czynnościowego błon komórkowych, przyspieszenie procesów metabolicznych, a także wzrost poziomu endorfin.

Laser punktowy

Odmiana lasera charakteryzująca się automatycznym skanowaniem ciała pacjenta. Zabieg stosowany jest m.in. w przypadkach trudno gojących się ran i uszkodzeń skóry, ostrodze piętowej, porażeniu nerwu twarzowego czy zespole cieśni nadgarstka.

Laser skaner

Jest zabiegiem fizykalnym wykorzystującym wolnozmienne pole magnetyczne. Pod wpływem jego działania jony znajdujące się w komórkach rytmicznie się przemieszczają, powodując hiperpolaryzację błony komórkowej, co bezpośrednio wiąże się z korzystnym wpływem na przemianę materii ustroju. Pole magnetyczne stosuje się przede wszystkim w chorobie zwyrodnieniowej stawów, pourazowych chorobach narządu ruchu oraz zaburzeniach krążenia obwodowego.

Pole magnetyczne

Jest to zabieg zimnoleczniczy, w którym czynnikiem schładzającym jest ciekły azot. Spośród wszystkich zabiegów fizykalnych krioterapia cieszy się wyjątkowo dużą popularnością wśród pacjentów. Bardzo korzystnie wpływa na nastrój chorych. Likwiduje zmęczenie i rozluźnia napięte mięśnie. Bardzo ważnym efektem terapii jest również działanie przeciwobrzękowe oraz zwiększenie ogólnej odporności organizmu. Po wykazaniu skuteczności w rozbijaniu kamieni nerkowych metoda znalazła zastosowanie także w dziedzinie rehabilitacji.

Krioterapia miejscowa

Fala uderzeniowa to skuteczna metoda leczenia urazów za pomocą akustycznych fal uderzeniowych, które skoncentrowane w miejscu gdzie występują dolegliwości rozpuszczają zwapnienia, regulują napięcie mięśni, przyspieszają procesy metaboliczne i regeneracyjne tkanek. Terapia falą uderzeniową znajduje zastosowanie w leczeniu m.in. takich schorzeń jak łokieć tenisisty, zapalenie ścięgna Achillesa, czy ostrogi piętowej.

Cena: 60 zł

Fala uderzeniowa

Fango to peloid pochodzenia wulkanicznego, w skład którego wchodzi głównie krzemian glinu, potasu, sodu i wapnia. Charakteryzuje się właściwościami termofizycznymi.
Długo utrzymuje ciepło i działa rozgrzewająco na ustrój. Dzięki temu zabieg wykorzystuje się w bólach stawowych, osteoporozie czy rehabilitacji pourazowej. Ponadto zawarte w fango składniki mineralne działają leczniczo na skórę. Zabiegi pomogą m.in. w neurodemii, łuszczycy czy redukcji cellulitu.

Okład borowinowy